
Pronajímatel versus nájemce: Kdo má jaká práva při poruchách nebo nevrácení kauce?
Pronajímání bytu nebo domu často probíhá hladce – ale když dojde na poruchy nebo vracení kauce, vztah mezi nájemcem a pronajímatelem se může rychle vyostřit.

Jak se bránit proti nevyžádaným telefonátům a zprávám?
Mnoho firem získává a zpracovává osobní údaje spotřebitelů – často za účelem marketingu. Pokud si již nepřejete být kontaktováni nebo chcete, aby byly Vaše údaje odstraněny, máte na to plné právo.

Jak na reklamaci zboží poškozeného během přepravy
Reklamace zboží poškozeného během přepravy je poměrně častou situací, se kterou se mohou spotřebitelé setkat. Je důležité vědět, jak postupovat, aby byla reklamace úspěšně vyřešena

Jak využít ADR?
V České republice se ADR stalo oblíbeným způsobem, jak vyřešit konflikty, protože je rychlejší, levnější a méně formální než tradiční soudní procesy. Tento článek vám přiblíží, jak ADR funguje, a které instituce v ČR nabízí možnosti pro mimosoudní řešení sporů.

Jak na vrácení zboží
Snad každý z nás zažil situaci, kdy potřeboval vrátit nebo vyměnit dárek, který dostal.

Kolik Vás bude nově stát předčasné ukončení smlouvy na energie?
Sněmovna schválila novou výši pokuty pro spotřebitele, kteří mají fixovanou cenu elektřiny nebo plynu a od smlouvy před jejím koncem odstoupí.

Prodejce nekomunikuje? Zkuste chargeback!
Při snaze domoci se peněz za vrácené zboží může nastat situace, kdy prodejce přestane úplně komunikovat. Co potom ale dělat? Možností je tzv. chargeback.